Kasutaja:
Salasõna:
 
Avaleht Arhiiv Tellimine Kontakt Avalda arvamust  
Sisukord
Uudised  
"Teie kõrgeausus, teist ei olegi" - ehk America karikas  
Baltic Sprint Cup 2007  
Veerand tonni jagu elamusi Muhu väina regatilt  
Purjetamise maailmameistrivõistlused: Portugal Cascais 2007  
Tallinna lahel toimusid lahingud Eesti meistritiitlile  
LHV investeerib noorte purjetamisse  
Perini Navi projekteeritud Parsifal III Tallinnas  
Honda uued mootorid 2007. aastaks: BF90D ja BF75D  
KAANELUGU: Pillimees Indrek Kaldal on kaheksa viiulit ja kolm paati  
Mart Saarso soovitab: Avoid MOB situation!  
Proovisõit: Brig Eagle 500L  
Kummipaadiga Lääne-Eesti laidudel  
Proovisõit: Elan 340 - võidusõiduhaisuga matkajaht  
Deniss Karpaki edu taga on perekond  
Tall Ships Races Baltic 2007  
Ühe sooja suve lugu... Jahtlaeva Tea remont jätkub  
Raamat: "Laevahukulood" - Tormis hukkunud  
Merekool: Kursi muutmine  
Paadimüük  
LHV investeerib noorte purjetamisse
Tekst: MARIS LINDMÄE
Fotod: RANDEL KREITSBERG
Tänaste tuhandete väikeste purjetamishuviliste seast on kindlasti sirgumas ka tulevasi olümpiavõitjaid ja maailmameistreid, kutsuva käe purjetamismaailma lainetele ulatab neile LHV Optimist Liiga.

Jahi Zuxu tiimi visionäärid Andres Viisemann ja Marko Lilienthal olid juba pikka aega küpsetanud plaani – anda oma panus purjespordi arengusse ning teha seda just kõige väiksemaid purjetajaid toetades. Heast soovist sündiski tänavu kevadel LHV Optimist Liiga.

Investeerimispanga LHV toel osteti Eesti Optimist Klassi Liidule koguni 40 uut Optimist paati, tulevikus võib vastavalt vajadusele lisanduda veel paate. LHV Optimistid renditakse klubidele ja –koolidele, kus noored purjetamishuvilised saavad paate kasutada sümboolse tasu eest või suisa tasuta. Nii saavad lapsed proovida purjetamist vaid tavapärast huviringi tasu makstes ning ära jäävad kulutused isikliku paadi soetamiseks. Optimist Klassi Liit kasutab klubidelt ja koolidelt laekuvat renditasu lastele võistluste ja laagrite ning treeneritele koolituste korraldamiseks.

Kuna programm on mõeldud algajatele veefännidele, saavad lapsed esimesed põnevad regatikogemused omandada eraldi karikasarjas – LHV Optimist Liigas. See laagrite- ja võistlustesari võimaldab omakeskis mänguliselt oskusi arendada ning seda ilma meelehärmita, mis võiks muidu tekkida edasijõudnud staazhikamate purjetajatega võisteldes ning neist väiksema kogemustepagasi tõttu maha jäädes. Samuti on loodud võrdsed tingimused sellega, et kõik paadid on täpselt ühesugused ning nii hakkavad purjetades lugema ainult laste endi oskused, mitte paadi tehnilised eriomadused. Samal tasemel olevate teiste lastega koos purjetades säilivad mängulust ja entusiasm spordialaga tegelemiseks.

LHV Optimist Liigas saavad lapsed seega purjetamisega põhjalikumalt tutvust teha. Omandanud paari aastaga piisavalt oskusi ja kogemusi ning tundes jätkuvat huvi purjetamise vastu, siirduvad edasijõudnumad noored võistlema juba suurematele regattidele, sealhulgas Samsung Eesti Karikavõistlustele, kus purjetavad võrdsetena kõrvuti juba kogenenud Optimist- klassi sportlastega.

LHV Optimist Liiga juhtimise vastutusrikka töö on enda kanda võtnud Kalevi Purjespordikooli direktor Mart Meiel, kelle hoolsa pilgu all on sirgunud ka mitmed Eesti tänased tipp- purjetajad, sealhulgas MM- i pronksimees Deniss Karpak. LHV Liigaga on tänaseks liitunud enamik Eesti purjetamisklubisid ja -koole: Kalevi Purjespordikool, Saaremaa Merispordi Selts, Tallinna Jahtklubi, Tartu Jahtklubi Merikotkas, Tartu Kalevi Jahtklubi, Haapsalu Purjespordikool ning Toila Sadama Jahtklubi.


 
Ajakiri Paat on nd ka Facebook'is. Klasta meid aadressil http://www.facebook.com/AjakiriPaat


 
Copyright ajakiripaat.ee 2006 - 2023