Kasutaja:
Salasõna:
 
Avaleht Arhiiv Tellimine Kontakt Avalda arvamust  
Sisukord
Uudiseid Helsingi paadimessilt  
Kaanelugu Marko Matvere salajasest hobist  
Paadimootoritest tänapäeval  
Ühe tõsise kaatri sünnilugu  
Paadimatk - munakoorega Gotlandil  
Paadimüüja lehekülg  
Pärnu Jahtklubi 100 aastane  
Juuniorite jääpurjetamise MM Pärnu lahel  
Tee purjetamise juurde  
Colin Archer - legendaarne laevakonstruktor  
Lodjaehitusest Tartus  
Paatidest Guajaana džunglijõgedel  
Rafting - üks ekstreemne ja vesine hobi  
Mereharidusest ja seadustest  
Paadimüügikuulutused  
Paadimatk - munakoorega Gotlandil
Raimo Kummer
Suvine paadimatk on Kalastaja ajakirjanikel juba aastatepikkune traditsioon. Pikem merel käimine võimaldab end kordki aastas tunda seikleja ja avastajana ning saadud emotsioonid annavad jõudu talvisele tööperioodile vastu astuda.

Aeg: 01.07. - 14.07.2005


Marsruut: Tallinn - Haapsalu - Kihnu - Ruhnu - Ventspils - Gotland - Vilsandi - Sõru - Tallinn

Paat: Cortina 555

Matkajad: Hanno Kask, Raimo Kummer

Meie seekordne kahenädalane matk kujunes igatahes meeldejäävaks ja talvel arvutiekraanilt matkapilte vaadates läheb ikka veel süda soojaks: nii mõnus oli kõik argimured kaldale jätta, ranits paati visata ja kaheks nädalaks vaid iseenda ja kõikvõimsa looduse suhtele keskenduda. Kuid, et emotsioone on raske kirjapildis väljendada, keskendun filosoofiliste mõtiskluste asemel edaspidi rohkem seikadele ja detailidele, mis aitaks lugejal samalaadset matka ette võtta. Siinkohal loodan südamest, et neid inimesi tuleb juurde, sest paadimatkajaid meie vetes praegu ülemäära palju ei liigu. Täpsem on isegi öelda, et 14 päeva jooksul ei näinud me merel mitte ühtegi teist Eesti lipu all sõitvat mootorpaati või kaatrit.

2005. aasta paadimatka tagamaad ulatuvad tegelikult kaugemale. Suvi varem saime endale lubada kümnepäevase matka Eesti läänerannikul. Juba siis mõlkus meil meelel viiemeetrise paadiga üle suure mere Gotlandi saarele sõita, kuid tookord nurjas ulja plaani ilm. Tookordse matka reisikirja leiab huviline ajakirja Kalastaja 37. ja 38. numbrist. Seekord oli meie kasutuses uus ja eelmisest natuke suurem paat, kuid “suur” oleks selle kohta öelda igal juhul liialdus. Mõtted Gotlandist kiusasid aga jätkuvalt.

Paat, meeskond, ettevalmistused

Cortina 555 on nagu nimestki järeldada võib 5,55 m pikkune. Põhjalikumalt on sellest paadist kirjutatud Kalastajas nr. 36 ja siinkohal lisan vaid kõige olulisema. Tegemist on vöörikajuti ja avatud ahtritekiga nn daycruiser tüüpi paadiga, mis on valmistatud Poolas, Delphia Yahts tehases. Meie kasutuses olnud mudel oli praktiliselt tuttuus, vette lastud vaid mõned kuud varem ja kasutatud nii vähe, et mootor polnud veel sissegi sõidetud. Jõuallikaks oli 90 hp Tohatsu TLDI mootor. Uue põlvkonna kahetaktilised otsesissepritsega mootorid on nii värsked, et nende kõiki omadusi ja käitumist ei tunne veel müüjadki. See mootor tuleb edaspidi veel korduvalt käsitlemisele ja kuigi nii mõnigi kord käis meil paadisüdame käitumise tõttu külm jutt kerest läbi, tuleb talle üldkokkuvõttes tehtud töö eest tänulik olla. Tehas lubab Cortina 555 pardale võtta 5...

Edasi saate lugeda ajakirjast ...


 
Ajakiri Paat on nüüd ka Facebook'is. Külasta meid aadressil http://www.facebook.com/AjakiriPaat


 
Copyright © ajakiripaat.ee 2006 - 2022